České výlety:

Ceník platný od roku 2024 pro individuální výlety. V případě jednoho až dvou účastníků je to 4477 Kč (3700 + DPH) + cestovné. Při více účastnících 2057 Kč (1700 + DPH) na hlavu + cestovné. V případě akce noc-noc (rozbřesk i setmění v jednom výletu) se přidává 1000 + DPH na hlavu. Cestovné se počítá cca 9Kč na kilometr (ovlivňuje cena paliva), oblíbený výlet za sovami, nebo jeřáby a vlky, orchidejemi vychází pro příklad na 2178 Kč (1800 + DPH). Jezdíme pohodlným a bezpečným hybridním SUV. V Praze Vás můžu naložit a vrátit zase domů, nebo se dohodneme někde po trase. Platí pravidlo citlivého přístupu ke zvířatům, budeme se chovat s respektem k pozorované přírodě. Zvířata garantovat nelze, velmi to může ovlivnit počasí, ale máte k dispozici průvodce, který naučil hledat sovy, dravce a některá další vzácná zvířata mnoho českých wildlife fotografů.

Sleva pro rodiče s dětmi! Děti jsou naše budoucnost a je mým posláním, aby se naučily obdivovat a ctít přírodu. Proto rodiče s dětmi platí jen základní cenu pro 1 až 2 osoby a děti jsou úplně zadarmo! Limitem je jenom kapacita auta a věk dětí pro tuto slevu do 17 let včetně.

Kdyby počasí vypadalo úplně špatně, trip přesuneme. Kdybychom měli extrémní smůlu, uplatňuji pro jednodenní individuální výlety pravidlo druhého pokusu, kdy už účastníci neplatí za průvodcovské služby, jen cestovné. Mým cílem je, abyste si to maximálně užili a předali svůj pocit z neopakovatelného zážitku v české přírodě dál.  Těším se na Vás!

Zahraniční výlety:

Cestování s průvodcem, nikoliv cestovní kanceláří je jiné. Výlety dáváme dohromady individuálně a společně se domlouváme na itineráři, samozřejmě dávám své tipy ze zkušeností z předchozích let a aktuální situace. Výsledné celkové náklady tak mohou být variabilní, podle výše vašich přání a také podle aktuální ceny letenek, paliva atd. Zde uvádím několik příkladů kompletních nákladů, tedy na kolik Vás vysněná a zážitky nabitá zahraniční výprava celkově vyjde.  V téhle částce je opravdu všecko kromě suvenýrů, tedy doprava, ubytování, jídlo, pití, všechny poplatky a moje organizační a průvodcovská taxa.

8 denní výlet do nádherné divočiny Bulharska vychází na cca 35 000 korun. Stejně dlouhá akce za pozorováním rysa iberského a dalších zvířat ve Španělsku je nákladově cca 45 000 korun. 14 dní dlouhý tropický zážitek v Malajsii přijde na cca 90.000 korun. A zakončím dvěma top výlety do Himálaje, které se mnou zdaleka nejsou tak extrémně drahé, jak je možné najít na Internetu. Za sněžnými levharty a krásou zimní Himálaje Vás umím vzít za 115 000 až 150 000 korun (podle délky itineráře a množství nutných povolení). A za super roztomilými červenými pandami za cca 120 000 korun. A v obou těchto případech ještě svou účastí finančně podpoříme ochranu těchto vzácných a ohrožených zvířat.

Obrovskou výhodou cest se mnou je moje zkušenost, jazykové vybavení a s kontakty a vybavení technikou. Nejedete s úspěšným fotografem, který byl na místě fotit a teď vás vezme s sebou, ani s obvyklým průvodcem, který zná obecně zemi a její zvyky, ale s profi wildlife průvodcem, který se na místa cest vrací, má navázány vztahy s místními lidmi, průvodci, ochranáři, umí se domluvit, získat jedinečné informace a sám zná mnoho možností na místě, orientuje se v pozorování pobytových znaků, zná zvukové projevy zvířat a k dispozici má unikátní arzenál vyhledávací a pozorovací techniky včetně špičkových termovizních přístrojů. A to je ten důvod, proč jsou ty výpravy tak úspěšné.