Už troubějí, už troubějí …

Jedno z nejzajímavějších divadel přírody a nejintenzivnějších zážitků, které lze v Česku ukázat. Vůně prvních mrazivých rán, hlasité troubení jeleních samců, nahánění laní, souboje. V krajině horských luk, luhů i třeba v řece. To je jelení říje.

Nejlepší termíny přicházejí zpravidla v druhé polovině září a na začátku října. Nejoblíbenější je pozorování na Šumavě, také přináší největší množství dalších možností. Za jelení říjí se můžeme také vydat do v Lužických hor nebo Brd.

Výlet za jelení říjí rozhodně není jen o jelenech samotných. Je to také doba těch nejhezčích krajinářských pozorování a také fotografování.

Kontaktní formulář vyplňte a odešlete dole na stránce. Já se vám zpravidla do 24 hodin ozvu a probereme možnosti a detaily.

Při krátkých výletech od 1.800 Kč na osobu, doporučujeme ovšem vícedenní pobyt, přináší mnohem více šancí a budeme pozorovat i další zajímavé druhy. Počítejte od 5.000 kč na osobu.

Co si můžete na výletě za jelení říjí užít?

1. Samozřejmě hlavně jeleny. Za mnoho let praxe už znám dobré lokality i chování zvířat na nich. Můžeme se tak domluvit, jak byste rádi jeleny pozorovali a můžeme se také přizpůsobovat podle situace.

2. Fotografické příležitosti v nádherném prostředí, kupříkladu jeleni v řece přinášejí hodně možností ke ztvárnění.

3. Noční pozorování pomocí termovize. Tohle je velký pomocník a také zajímavý zážitek, kouknout se přírodě pod sukně z noci 🙂 A nelze vyloučit, že budeme takhle pozorovat i supervzácné obyvatele českých lesů, rysy, vlky nebo losy. Termovize také pomáhá najít fotografické příležitosti.

4. Sovy. Na podzim jsou zase pěkně aktivní, takže není nouze o pozorování a fotografování roztomilých kulíšků, puštíků obecných, na Šumavě vzácných puštíků bělavých, někde také výrů a sýců.

5. Pozorujeme hlavně ráno a večer, takže si užijete ty nejhezčí pohledy na krajinu, v nejhezčím světle a s podzimními barvami. Ideální pro fotografování.

Doporučená časová investice je 2 až 4 dny. Pozorovat jeleny se dá zvládnout i v rámci krátkého jednodenního výletu, ale snižují se tím možnosti na další pozorování a to je škoda.

Vaši poptávku odešlete následujícím formulářem. Těším se na vás!

Vybraná hodnota: 1