Do Himálaje za sněžnými levharty – únor 2022 – zážitek vašeho života!

Nádherné hory, usměvaví lidé, perfektní jídlo a k tomu nejtajemnější velká kočkovitá šelma světa. Bez zkušeností a správných rozhodnutí máte velmi malou šanci irbisy, neboli sněžné levharty, vidět. A my ty zkušenosti máme a k tomu i perfektní lokální tým. Takže jsme jich při poslední návštěvě pozorovali hned sedm. Tohle je váš životní výlet do divočiny!

Kontaktní formulář vyplňte a odešlete dole na stránce. Já se vám zpravidla do 24 hodin ozvu a probereme možnosti a detaily.

A umíme to udělat za parádní peníze. Očekávané náklady za celou cestu včetně jídla, pití (zahrnuty nejsou jen dárky, které koupíte domů): 85.000 Kč !!!

Co si v Himálaji užijete?

1. Velehory. Budeme se pohybovat v části Himálaje, kde se budou kolem nás tyčit šestitisícové vrcholy a na dohled budou i vyšší. My se budeme nejčastěji pohybovat okolo 4 až 5 tisíc metrů nad mořem. Není potřeba být zkušený horolezec, stačí kondice, která umožňuje bezproblémový pohyb v našich horách. Součástí naší výpravy bude i dobrá aklimatizace. Máme ovšem pro jistotu i prostředky pro případnou vysokohorskou nemoc (kyslík, dostupný transport níže atd.). Nejsme zelenáči a nic nepodceňujeme.

2. Velmi příjemné lidi. Budeme v zemi lámů, kde se nespěchá, život plyne s respektem a pokorou. Všichni se kolem vás usmívají. Užijeme si i bydlení přímo u himálajských lidí, v jedné z nejvýše položených vesnic na světě. Užijeme si kulturu přímo. A stojí to za to!

3. Velmi chutné a voňavé jídlo. V Ladakhu, kde budeme, se mísí hned několik kultur a s tím i samozřejmě několik kuchyní. Místní ladacká, tibetská, indická z několika regionů, pákistánská a parsijská. Takový zážitek můžete mít jedině tady. A samozřejmě si užijete i domácí kuchyni připravovanou uprostřed obývací místnosti na malých kamnech rozehřívaných jačím trusem.

4. Velké množství vzácných zvířat. Kromě irbisů (sněžných levhartů) také vlky, rysy, několik druhů horských kopytníků, supy, orlosupy, orly, kiangy, velekury, orebice a také sovy, ty nejvýše žijící na světě! Za sebe můžu říct, že vidět irbisa je velmi emotivní, krásný zážitek. Už jsem viděl lov, páření, hrající si koťata. Ale úplný top je ho v těch vysokých horách slyšet. Představte si noc, tolik hvězd jste ještě nikde neviděli, ticho ruší jen máloco. A do toho mezi těmi horami zařve irbisí samice, která je v říji a snaží se navázat kontakt se samcem. To mi ježí chloupky na těle, jen když to píšu a vzpomenu si na to.

5. Velkou zimu. Pojedeme v únoru. A zatímco přes den zvládnete na slunci být jen v jediné vrstvě a i přes -12 stupňů vám bude teplo, jakmile slunce spadne níže, ohromně klesá teplota i pocitová teplota. Prostě musíte být ve vlně a peří. -30 tam prostě v zimě v noci bývá. S tím, co si vzít na tenhle himálajský trip s sebou, vám samozřejmě poradíme.

COVID upozornění:

Aktuálně není jasné, zdali bude cesta do Ladakhu (Indie) v únoru 2023 možná. Nyní se tedy hlásíte pouze jako zájemci a získáváte tím přednost, jakmile spustíme akci. I kdyby se již spuštěná akce neuskutečnila, nic neztrácíme. Peníze nám uvíznou maximálně v letenkách jako voucher na pozdější použití. Proto moc neváhejte ani s předběžnou přihláškou. Pocestuje jen velmi malá skupinka (max 5 lidí).

Vaši poptávku odešlete mailem viz kontakty. Těším se na vás!