Zkuste si na následujícím obrázku najít zvířata. Zapněte si u toho stopky, nebo se koukněte na čas při začátku hledání a pak na konci, až své hledání vzdáte 🙂 A je to pohled v přírodě z těch jednodušších, stromy nemají listy, pod stromy je jen suchá tráva, je to přes den, žádná temná noc, ani v tom pohledu není moc překážek. Vyluštění najdete pod obrázkem …

Tak co? Jaká zvířata jste našli? Žádná? Nemusíte se stydět. Nikdo z tehdejších účastníků výletu je na místě neviděl, přestože věděli, co hledají a že tam mohou být. V tomhle případě dva kamzíci. Takže žádné malé zvířátko. Termovizi v mých službách to trvalo ani ne vteřinu. Tak silná vyhledávací zbraň to je. Ostatně tady máte originální pohled na scénu termovizí. Má užší záběr, ale jde poznat, že je to výsek na horizontu, malinko doleva od středu. Když identifikujete ty stromy, můžete si zkusit najít ta zvířata na původním snímku. Jsou tam. Ale zase je neuvidíte.

Přijměte pozvánku na Night Safari v Česku!

Termovize pomáhá hledat zvířata za bílého dne, jak už jsme si ukázali, a díky téhle technologie vzniklo už hodně fotek sov, datlíků, rysů, nebo třeba patagonských pum. Vynikne ale nejvíce v noci. Hlavně u nás, se zvířata v noci nebojí vylézt ze skrýší. A nebojí se ani nás, protože vědí, že je nevidíme. Netuší, jak jsme vybavení. Kombinace termovize a speciálního, pro zvířata neviditelného osvětlení je umožňuje pozorovat mnohem lépe než ve dne. A výsledky jsou senzační. Rysi, vlci, medvědi, bobři, noční druhy sov a dalších zvířat, které bychom jinak pozorovali jen stěží, mohou být reálným cílem. A vy si to můžete vyzkoušet ve vlastních rukách! Night Safari může být součástí vašeho výletu, nebo i speciální akce, kdy se koukneme pod sukni přírodě na vámi vybraném místě, třeba v okolí vašeho bydliště nebo chalupy, abyste věděli, kdo jsou vaši sousedé. Pište si o vaše výlety s Night Safari na mail: trip@flyfish.cz , těším se na společné unikátní zážitky!

A abyste věděli, s jakými pozorováními se můžete potkat, pokochejte se malou termovizní galerií vytvořenou za poslední rok:

rys ostrovid

stádo jelenů

vydra říční

sova pálená ve střeše kostela

bobr evropský

skrývající se sýček obecný

los evropský ukrytý v lese

souboj jelenů v říji

srnec obecný

rys ostrovid

vlk obecný

liška obecná

rodina divokých prasat

kamzíci

medvěd hnědý v zimním brlohu

zajíc polní

kulíšek nejmenší

puštík bělavý

Pište si o svůj výlet s nezapomenutelným nočním safari zde: trip@flyfish.cz