Pojďte se přesunout do prostředí oblíbených knih o zálesácích nebo indiánech, kteří uměli číst z pobytových znaků zvířat. A je to ohromně vzrušující čtení! Třeba když najdete ve sněhu stopy unikající srny a útočícího rysa. Nebo stopní dráhu smečky vlků, která je čerstvá a může Vás dovést až k těmto tajuplným zvířatům. Naučte se poznat stopy lišek, jelenů, veverek, kun, vydry a dalších. A nejen jejich stopy, ale také další pobytové znaky, jako je trus nebo zbytky potravy, či vývržky dravců a sov. Stopařina je neuvěřitelně pestrá disciplína, která jde provozovat všude, když víte, jak na to. A s trochou fantazie Vás přenese do knih Ernesta Thompsona Setona. Nebo Vám umožní se třeba podílet na ochranářských či vědeckých projektech. Ostatně Vás to naučí člověk, který se na podobných projektech podílí už od devadesátých let. Stopařskou akademii pro Vás zorganizujeme v zimních měsících mezi listopadem a březnem, podle stavu sněhu na našich horách. Ideálním místem je Šumava, kde se vyskytuje největší množství různých druhů. Ale můžeme Vás naučit stopovat i poblíž Vašeho domova.

Pro více informací a objednání Vašeho výletu klikněte zde.

Stopařská akademie je zpravidla víkendová akce od pátku do neděle. Cena za průvodcování při 1 – 2 účastnících 10.890,- Kč,  při třech účastnících 14.520,- Kč, při čtyřech 19.360, Kč + palivo (cca 2.000 Kč) + ubytování (cca 750 Kč/osobu a noc). Stravování je ve Vaší vlastní režii, nebo lze zprostředkovat all inclusive. Neskládáme výlety z účastníků, kteří se neznají. Je jen na Vás, kolik rodinných příslušníků nebo přátel vezmete. Obvyklý maximální počet účastníků je 4 (limitováno i našim vozem). Pokud Vaše časové možnosti dovolují, doporučujeme Váš stopařský zážitek prodloužit. Ani týden se nebudete nudit. A čím více dní, tím větší šance je na pozorování rarit. Pro delší výlet získáte speciální cenu.

Jak funguje objednávání? Vyplňte a odešlete Váš požadavek. Nebojte se napsat jakékoliv sny či touhy, co byste chtěli vidět nebo zažít. Důležité jsou i Vaše časové možnosti, případně schopnost být v terénu dlouho do noci, či časně ráno. Odpovíme zpravidla do 24 hodin s návrhy pro Váš výlet, pravděpodobností pozorování, doporučeními a přesnou cenou. Můžeme pak komunikovat a výlet vyladit. jakmile se dohodneme, pošleme fakturu a jejím uhrazením se závazně přihlašujete a pak už si jen užíváte Váš přírodní zážitek. V případě, že se špatně vyvine počasí, přeložíme termín. V případě, že bude výlet opravdu špatný na pozorování (přírodě neumíme poručit), dostanete k dispozici druhý pokus, kdy už se neplatí průvodcování, jen palivo. Naším cílem je Vaše nadšení. Abyste měli chuť vyrazit s námi za dalšími přírodními zázraky. A nakažlivé nadšení, aby s námi vyrazili příště i vaši přátelé 🙂 Těšíme se na Vás!

Moje stopařská akademie
Objednejte si svůj stopařský zážitek nebo parádní dárek pro své blízké!
Vybraná hodnota: 1