Výjimečná příležitost na léto 2021 – Bulharsko jinak a lépe

Žádné COVID trable, žádné plné resorty, nádherná příroda, pohoda, moře a skvělé jídlo. To není sen, to je vaše šance na parádní léto!

Jako obvykle zvládnu dva až tři termíny pro rodiny nebo malé skupiny (minimálně 2, max 4 účastníci). Můžete si vybrat termín v srpnu a první polovině září. A následně poskládáte své zážitky s mou asistencí tak, aby vaše bulharské léto bylo nezapomenutelné.

Kontaktní formulář vyplňte a odešlete dole na stránce. Já se vám zpravidla do 24 hodin ozvu a probereme možnosti a detaily.

Očekávané náklady za celou cestu včetně jídla, pití (zahrnuty nejsou jen dárky, které koupíte domů): 25.000 až 45.000, podle počtu dnů, účastníků a destinací.

Co si můžete se mnou v Bulharsku užít?

1. Pobyt u moře mimo narvaná letoviska, na příjemné pláži s domácím jídlem, craft pivem a možností se vykoupat ve slané i sladké vodě, protože se pláž nalézá u ústí malebné řeky, po které se vydáme na kánoji nebo paddleboardu za pozorováním uprostřed liduprázdného přírodního parku Strandža.

2. Pozorování migrujících ptáků, protože se budeme nalézat přímo na jedné z nejdůležitějších migračních tras Via Pontica. Tisíce pelikánů, orli, tenkozobci, pisily, plameňáci, jespáci, volavky, houfující se čápy v až ve stovkách jedinců.

3. Historická místa a města. Starodávné památky po Trácích, historická města Sozopol, Nesebr, Plovdiv, Ďáblův most, Rilský klášter a další.

4. Ráj evropské biodiverzity ve východní části Rodop. Můžeme pozorovat supervzácné supy mrchožravé, majestátní supy bělohlavé, veliké množství sov, večer poslouchat zpěvy desítek šakalů a třeba i vlků. A ten seznam by zde mohl pokračovat na dvě stránky. A když budete mít štěstí, najdete při sjezdu řeky i nějaké drahé kameny.

5. Nádherná panoramata a úzké skalní soutěsky západních Rodop. Romantické jeskynní systémy, vzácná zvířata a famózní jídlo v srdci bulharské přírody.

6. Horské výhledy z téměř třítisícového Pirinu. Parádní horská jezera, štíty, vysokohorská květena, potůčky s pitnou vodou. Kamzíci a další zvířata. A budete-li mít chuť, můžeme zdolat i nějaký ten vrchol.

Doporučená časová investice je 8 až 20 dní (podle programu). Cestovat se dá letecky a na místě autem, případně i odsud autem.

A nezapomeňte, že máte k dispozici široko daleko nejzkušenějšího osobního průvodce pro Bulharsko a jeho přírodu, takže můžeme i improvizovat na místě. Plynulá bulharština je samozřejmostí. Určitě vás provedu skvělou bulharskou kuchyní, seznámím s tradicemi, abyste se cítili dobře. A protože už tyto výlety organizuju dlouho, na většině míst si můžete užít se mnou přátelský vztah vybudovaný s místními.

Vaši poptávku odešlete následujícím formulářem. Těším se na vás!

Vybraná hodnota: 1